Előadás esemény listázás

Ab Ovo

Ébredés

Ébredés a MU Színházban: 2023. november 9 és 10. 19:00 – 20:30

„A házak mohón ápolják kövérségüket, de ha ujjammal megérintem őket: elpukkannak. Kilyukadt alattam a föld, színné, fénnyé vált köröttem a levegő: űrben járok. Hosszú éveken át összetévesztett magammal valakit, aki nincsen; s még éveken kívül is, összetévesztettem a foghatatlant a lehetetlennel. Számtalan tündér, nem egy és nem több: ez vagyok, a többi csak látszat…”
Weöres Sándor: Örvény (részlet)

Ez az Ébredés egy olyan mesébe varázsol téged, ahol két alakról, lényed két arcáról álmodsz. Szavak nélkül beszélnek. Próbálnak felnőni ott, ahol soha nem ér véget a gyereklét. Ez az az Ébredés, amikor egy huncut mosollyal a szád szélén térsz magadhoz, mert álmod beszínezi a szürkeséget. Itt a varázslathoz nem kell más, csak egy párna, és ha túl sötét van, az égboltra saját ujjaddal rajzolsz csillagokat.

Cirkuszi, zenés, vizuális színházi világba repít ez a produkció. Humorral és költőiséggel tekint saját lustaságunkra, kicsinyességünkre, gyávaságunkra ugyanúgy, mint a bátorság és odaadás pillanataira. Egy történet az ember kettősségéről, mellyel próbáljuk megismerni saját magunkat a korlátok és álmok útvesztőjében.

A produkció megalapozta egyesületünk szakmai elismertségét, számos fesztivál meghívást tudhat már maga mögött hazai és nemzetközi szinten egyaránt.

Az előadás 2018-ban a kassai Divadlo Thália Színház színpadán, a Visegrad Fund rezidencia programjának keretein belül, majd 2019-ben Budapesten az Artus Stúdióban került bemutatásra. A premiereket számos nemzetközi és hazai siker követte. A produkció az Isztambuli Magyar Intézet támogatásával szerepelt a törökországi Istanbul Fringe Fesztiválon (2019), továbbá a norvégiai Bergen Fringe Fesztivál (2019), a nagyváradi Infinite Dance Festival (2020) és a 2021-es Művészetek Völgye fesztivál programjába is beválogatták. A Londoni Magyar Intézet támogatásával 2021-ben a Voila! Europe Fesztiválon Londonban az Ébredés képviselte Magyarországot, ahol OffFest díj-jelölést kapott.

Workshop

2024. március 16-17. – P.E.M (Perdekamp Emotional Method) színészworkshop Sarah Victoria-val

Ladder Art Company is organising a P.E.M Acting workshop with Sarah Victoria on March 16-17.

A kurzusról:

Ismerd meg, hogyan hozhat forradalmi változást a P.E.M. a saját színészi játékodban! A kétszer három órás alkalom során tapasztalatot szerezhetsz, hogyan tudsz hozzáférni a hat alapérzelemhez (Boldogság, Bánat, Düh, Vágy, Félelem és Undor) a P.E.M. módszerén keresztül, és hogyan tudod ezt alkalmazni az előadóművészetben. A P.E.M. fizikális gyakorlatai lehetővé teszik, hogy gyorsan, könnyen és ismételhető módon ki- és beléphess intenzív érzelmi állapotokba, és azt segítik, hogy személyes korlátaidon dolgozva bővítsd színészi képességedet, és fenntartható módon nyújthass szívbemarkoló alakítást. 

Kiknek szól?

  • professzionális színészeknek és színészhallgatóknak
  • amatőr színészeknek, az előadóművészet módszerei iránt érdeklődőknek
  • más előadóművészeti ágban dolgozó művészeknek 
  • nem színészettel foglalkozó színházi szakembereknek, művészeknek

A kurzust Sarah Victoria színművész, okleveles P.E.M. mestertanár vezeti online, kivetítőn keresztül, az ő munkáját segíti majd Marofka Mátyás és Kozma Gábor Viktor a valós térben.

Mikor? Március 16-17., 10:00-13:00
Hol? Budapest, 1027, Jurányi u. 1-3., Grabo Stúdio 80 
Nyelv: angol
Kurzusdíj: 80 euró / 30.000 forint

Megjegyzések:

  • online és jelenléti részvétel is lehetséges!
  • a workshopon való részvételhez alapfokú angoltudás elegendő

További információkért, vagy kérdések esetén fordulj hozzánk az alábbi email címen: ladderartcompany.workshops@gmail.com

Mi az a P.E.M.?

A P.E.M. egy olyan korszakalkotó színészi módszer, amely pusztán fizikai alapon, személyes élmények vagy érzelmi emlékezet felhasználása nélkül nyújt színészeknek és előadóművészeknek közvetlen, könnyed és biztonságos hozzáférést autentikus és univerzális érzelmekhez. A módszert Stephan Perdekamp német rendező és drámaíró alkotta meg azzal a céllal,  hogy egy megbízható művészeti eszközt biztosítson a színészek számára, amely a testi-lelki jólétüket is figyelembe veszi. A P.E.M.-et nemzetközileg elismert színművészeti stúdiókban és egyetemeken tanítják.

További információ a módszerről: https://pem-acting.com/

A kurzusvezető, Sarah Victoria:

Sarah Victoria színésznő, PEM mesteroktató és a Kalliso/PEM International vezetője. 2004 óta minősített PEM-oktató, közvetlenül Stephan Perdekamp tanítványa. A Perdekamp-féle érzelmi módszerről írta diplomamunkáját 2004-ben. Több mint 19 éve tanít, tagja a hamburgi PEM Center igazgatótanácsának, valamint a hamburgi PEM Ensemble és a PEM International Ensemble színművésze. Tanított és vezetett PEM mesterkurzusokat színművészeti egyetemeken világszerte és vezetett PEM workshopokat az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Dél-Afrikában, Indiában, Új-Zélandon, Japánban, Oroszországban és Európában. Jelenleg az ausztráliai Melbourne-ben él, ahol a Kalliso – PEM ausztrál vállalat igazgatója.

2023 október 19. – Online InPerTrain Dissemination Event

As a part of our trilateral Erasmus+ research project a Dissemination Event will take place via Zoom to present the outcome of the InPerTrain Project. Through a three hour practical presentation and discussion, Mátyás Marofka, researcher and practitioner of the project, will present the written manual and its practical application.

InPerTrain Online Dissemination Event – 19th October 2023

Apply for the Online Dissemination Event of the InPerTrain Project!

https://forms.gle/GmQqTR8jDQPZ6qYH7

What do participants get?

● You can be involved in the development and dissemination of an international education and research program.
● You will receive theoretical and practical support on how to enhance your own acting development.
● You will also get some hints on how to construct your own training material that you can use on your own on a regular basis to maintain and improve your performing skills.
● You can get familiar with some of the exercises from different actor training approaches like Grotowski, Odin Teatret, Stanislavski, Viewpoints, and Whang.

Schedule:

15.00 -16.00: Practical Workshop
16:00 – 17:00: Presentation
17:00 – 18:00: Questions and Discussion

Sign up for the event: https://forms.gle/GmQqTR8jDQPZ6qYH7

You can read more about the project here: https://ladderartcompany.com/en/inpertrain-en/

Contact email: ladderartcompany@gmail.com

Besides the training occasions, InPerTrain also has a community providing a platform to discuss and debate the upcoming questions about the topic with a wider group.

You can join our community here: https://www.facebook.com/groups/inpertrain

In the framework of the InPerTrain project supported by Erasmus+.

2023. október 19. InPerTrain disszeminációs esemény, Marosvásárhely – Az Universitatea de Arte din Târgu-Mureș/Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem szervezésében

A trilaterális Erasmus+ kutatási projekt részeként, október 19-én kerül sor az InPerTrain projekt eredményeinek bemutatására. Dr. Kozma Gábor, a projekt kutatója és gyakorlati szakembere négyórás gyakorlati előadás és beszélgetés keretén belül mutatja be az írott kézikönyvet és annak gyakorlati alkalmazását.

InPerTrain disszeminációs esemény, Marosvásárhely – 2023. október 19.

Mit kaphatsz résztvevőként? 

  • Részt vehetsz egy nemzetközi oktatási és kutatási program kidolgozásában és terjesztésében. 
  • Elméleti és gyakorlati támogatást kaphatsz arról, hogyan javíthatod saját színészi fejlődésedet. Néhány tippet is kaphatsz arra vonatkozóan, hogyan állítsd össze saját képzési anyagod, amelyet rendszeresen tudsz majd önállóan használni előadói készségeid fenntartására és fejlesztésére. 
  • Megismerkedhetsz néhány gyakorlattal olyan különböző színészképzési megközelítésekből, mint például Grotowski, Odin Teatret, Stanislavski, Viewpoints és Whang.

Az esemény struktúrája: 18:00 – 22:00 

  1. A kutatás prezentációja 
  2. Gyakorlati workshop 
  3. Kérdések és beszélgetés

Regisztrálj az eseményre: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXrtF4ZHtzYbFyOxsbG3EohPdP-jvyGhO04iyi3NRnh9PtAw/viewform

A projektről bővebben itt olvashatsz: https://ladderartcompany.com/hu/inpertrain/

A kutatási fázis során egy gyakorlóközösséget hoztunk létre, amely platformot biztosít a témában felmerülő kérdések megvitatására egy szélesebb körű csoportban.

Itt csatlakozhat közösségünkhöz: www.facebook.com/groups/inpertrain

A program az Erasmus+ támogatásával valósul meg.

Scroll to top