2023.02.20-23. ∙ Felhívás Teszt-tréning Workshopra

InPerTrain projekt – Önállóan végezhető előadóművészeti tréning

Úgy érzed, hogy berozsdásodik a színészi működésed?

Szeretnéd karban tartani színészi képességeit, de nem engedhetsz meg magadnak egy jó minőségű tanfolyamot?

Eleged van abból, hogy nem tudod, hogyan kezdj el önállóan dolgozni egy színházi stúdióban?

Szükséged van egy olyan tréning-szerkezetre, amelyet követhetsz, vagy amellyel vitába szállhatsz, hogy kihívás elé állítsd mindennapi előadőművészeti képességeidet?

Jelentkezzen az InPerTrain Projekt második Teszt-tréningjére!

Felhívás olyan színészek, színészhallgatók és előadóművészek számára, akiket érdekel képességeik fejlesztése és az önállóan végezhető színésztréning!

Az InPerTrain projekt

Egyéni előadóművészeti tréning – Innováció a színésztréningek gyakorlatában: egyéni előadóművészeti tréningszerkezetek és módszertanok kutatása az Erasmus+ támogatásával. (Magáról a projektről bővebben lentebb olvasható.)

A Teszt-tréning (Pilot Tréning)

A Teszt-tréning célja oktatáskutatási projektünk jelenlegi szakaszának gyakorlati tesztelése. Ez egy közös gyakorlati kutatás a résztvevőkkel a színész önállóan végezhető tréning-szerkezetének kialakítására.

Mit kapnak a résztvevők?

Bekapcsolódhatnak egy nemzetközi oktatási és kutatási program kidolgozásába. Elméleti és gyakorlati támogatást kapnak saját színészi fejlődésüknek fejlesztésérhez. Tanácsot is kapnak arra vonatkozóan, hogyan készítsék el saját tréning-anyagukat, amelyet rendszeresen használhatnak előadóiművészeti készségeik karbantartására és fejlesztésére. Megismerhetnek néhány gyakorlatot olyan különböző színészképzési megközelítésekből, mint például M. Csehov, Grotowski, Odin Teatret, Stanislavski, Viewpoints és Whang.

Mit kérünk a résztvevőktől?

Kérjük a résztvevőket, hogy a tréning teljes időtartama alatt legyenek jelen, valamint nyitottan és kíváncsian próbálják ki a javasolt gyakorlatokat. Kérünk továbbá visszajelzést a tréningről és a kutatási programról.

Hogyan lehet jelentkezni?

Az alábbi google form kitöltésével lehet jelentkezni:

https://forms.gle/F7WNojqSpL3vyDBx7

Információk

  A képzés színészeknek, színészhallgatóknak, előadóművészeknek és színházi szakembereknek szól.

  A képzés nyelve angol.

  Időpont: 2023.02.20-23. (10:00-16:00)

  Helyszín: Műhely Alapítvány, Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház, 1027 Budapest, Jurányi utca 1-3..

  A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött – a tanfolyamra az első 14 jelentkező kerül be!

  További kérdéseket a ladderartcompany@gmail.com e-mail címre várjuk.

***

Az InPerTrain projektről

A Létra Kulturális Egyesület, a La Forge du Vallon és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem partnerségében egy olyan projekt valósul meg, amely az előadóművészek európai szintű továbbképzési igényeinek kielégítésére irányul a színészi továbbképzésében egy új, innovatív megoldás közös megalkotásával. A 20 hónapos projekt 2022-2023-ban valósul meg az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával.

A projekt célkitűzései:

  • a szakmai képzésben megvalósuló innováció révén a célzott továbbképzési igények kielégítése,
  • az előadóművészet jelenlegi szakmai képzési kínálat hiányosságainak áthidalása,
  • az előadóművészeti ágazat kapacitásának és rugalmasságának növelése.

A kutatási program eredményeként a partnerek egy gyakorlókönyvet, továbbképzési útmutatót készítenek előadóművészek számára, amelynek célja az előadóművészeti továbbképzésben történő innováció bevezetése. A kézikönyv egy önállóan végezhető tréning-struktúra elméleti és gyakorlati útmutatója, melynek segítségével az előadóművészek iránymutatást kapnak egy rendszeresen és önállóan végezhető színésztréning kialakítására, amely előadói képességeik karbantartását és továbbfejlesztését szolgálja. A kutatási fázis során egy gyakorlóközösséget hozunk létre, amely platformot biztosít a témában felmerülő kérdések megvitatására egy szélesebb körű csoportban. Ezenkívül minden résztvevő országban kísérleti, teszt-tréningeket szervezünk a módszerek tesztelése és a célcsoport elérése érdekében.

A projektet az Európai Unió Erasmus+ programja támogatja.

Scroll to top